Dziś mamy: środa, 18 Paź 2017
 
Profilaktyka w gminie Słomniki
Terapia w Szpitalu im. Rydygiera

Poniżej zamieszczamy list intencyjny i informator na temat terapii uzależnienia i oddziału detoksykacji w Szpitalu im. Rydygiera.

 

Więcej…
 
Manifest Amphora

Manifest AMPHORA powstał jako wynik Europejskiej Debaty na temat Polityki wobec Alkoholu oraz projektu badawczego AMPHORA. Jest on wyrazem zaniepokojenia badaczy i naukowców zaangażowanych w ten projekt wysoką liczbą zgonów mieszkańców Unii Europejskiej spowodowanych przez alkohol. Manifest przedstawia propozycje 3 skutecznych rozwiązań, które mogą się przyczynić do ograniczenia skali problemów związanych z alkoholem w UE.

Z filmem można zapoznać się TUTAJ

Źródło: www.parpa.gov.pl

 
ALCOSFERY - picie w biznesklasie
Więcej…
 
Ruszyła Kampania nacomito
Więcej…
 
Czy Twoje picie jest bezpieczne - test AUDIT

Test Audit - (Alcohol Use Disorder Identification Test  - Test Rozpoznawania Problemów Alkoholowych)

Picie alkoholu może wywierać wpływ na różne obszary ludzkiego zdrowia i funkcjonowania społecznego. Nie trzeba być osobą uzależnioną aby cierpieć na dolegliwości mające swoje źródło w piciu alkoholu.  Zanim rozwinie się u kogoś uzależnienie, mogą pojawiać się mniej nasilone, ale jednak poważne problemy, takie, jak picie ryzykowne lub picie szkodliwe. W przypadku tych zjawisk nie następuje nieodwracalna utrata kontroli nad spożywaniem alkoholu, pojawia się jednak ryzyko poważnych szkód: zdrowotnych czy społecznych. Ktoś, kto pije ryzykownie lub szkodliwie może jednak na tyle ograniczyć swoje picie, aby radykalnie zmniejszyć wynikające z niego szkody.

Więcej…
 
Mity na temat alkoholu...

Ponieważ alkohol jest powszechnie dostępny i spożywany w wielu sytuacjach społecznych, często ulegamy złudzeniu, że wiemy o nim wszystko. Jednak obserwacje specjalistów wskazują, że tak nie jest. Istnieje wiele błędnych i szkodliwych  przekonań na temat alkoholu, które określamy jako mity alkoholowe.


Dla przykładu podamy kilka z nich.

Więcej…
 
Paleniu tytoniu mówimy stanowcze nie! - akcja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie
Więcej…
 
Wiedz o tym ! Palisz? Ryzykujesz!
Więcej…
 
Nowa procedura w sprawach przemocy w rodzinie
Więcej…
 
Apel Zespołu Konferencji Episkoptau Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4